W Interii piszemy o historii od zawsze, ale zaledwie od kilku miesięcy czynimy to systematycznie w ramach serwisu Nowa Historia. Tym bardziej czujemy się więc docenieni, że w tak krótkim czasie nowy portal stał się największą w polskim internecie przestrzenią prezentowania historii Polski.

Zdjęcie

Nowa Historia - największa witryna internetowa poświęcona historii Polski /INTERIA.PL
Nowa Historia - największa witryna internetowa poświęcona historii Polski
/INTERIA.PL

Wystartowaliśmy 5 listopada 2013 r. "W 1918 r. Polacy gotowi byli na niepodległość, bo wyciągnęli wnioski z przeszłości i wykonali pracę dla przyszłości. Gotowi byli do poświęceń, gdy wybiła godzina próby - tak w wojnie 1920 r., jak i w czasie Powstania Warszawskiego, w okresie stalinowskiego terroru, czy w ciemnych latach stanu wojennego" - pisaliśmy na inauguracje działalności, obiecując zajmować się wielkimi wydarzeniami historycznymi, związanymi z odzyskaniem niepodległości, jak też losami zwykłych ludzi, których heroizm i poświęcenie naznaczyły dzieje ostatniego stulecia.

Piszemy o cichociemnych i żołnierzach wyklętych, o Legionistach Józefa Piłsudskiego i o Lwowskich Orlętach, o represjach czasów stalinowskich i o opozycji w PRL, ale też o borykaniu się ludzi z życiem w tych nienormalnych warunkach. Opowiadamy historie ludzi odważnych w boju, ale też pionierów polskiej motoryzacji, szukamy przykładów postaci wybitnych naukowo i odnoszących sukcesy w biznesie, czy przemyśle. Pokazujemy, dlaczego niektóre pomysły, choć na pozór atrakcyjne i realizowane z rozmachem, w ostateczności kończyły się niepowodzeniem.

Reklama

Uważamy, że opłaca się wyciąganie nauki z historii.

Cieszymy się, że tak wielu pasjonatów historii odwiedza nasze strony. W styczniu br. zanotowaliśmy niemal 600 tys. użytkowników (dane: Megapanel/PBI Gemius). Od początku istnienia serwisu, Nową Historię odwiedziło 2,5 mln użytkowników (dane za Google Analytics).

Dziękujemy, że z nas czytacie.

Obiecujemy, że do opowiedzenia jest jeszcze wiele historii. Zapraszamy Was również do podzielenia się z czytelnikami Nowej Historii rodzinnymi opowieściami.

Poznajmy lepiej naszą Historię. 

Redakcja serwisu Nowa Historia

Opisz historię Twojej rodziny. Weź udział w konkursie "Historia jednej fotografii"
Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Nowa Historia | internet