W 70. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego Muzeum Armii Krajowej zaprasza na spacer edukacyjny śladami Powstańców Warszawskich po Krakowie.

Zdjęcie

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie /Grzegorz Kozakiewicz /Agencja FORUM
Muzeum Armii Krajowej w Krakowie
/Grzegorz Kozakiewicz /Agencja FORUM
Było miasto. Jest miasto. Powstanie Warszawskie w obiektywie Sylwestra Brauna ps. „Kris”

Od 3 października na dziedzińcu Muzeum Armii Krajowej w Krakowie będzie można zobaczyć Warszawę sfotografowaną przez Sylwestra „Krisa” Brauna podczas Powstania Warszawskiego. czytaj więcej

Spacer rozpocznie się na ul. Batorego 3, obok dawnego schroniska Ubezpieczeń Społecznych, jednego z miejsc, gdzie w Krakowie znaleźli schronienie mieszkańcy stolicy, zmuszeni przez Niemców do jej opuszczenia.

Potem uczestnicy spaceru udadzą się w kierunku Muzeum AK, odwiedzając jeszcze kilka istotnych miejsc.

Reklama

W Muzeum będzie można zobaczyć - zaraz po otwarciu - nową ekspozycję czasową. "Było miasto. Jest miasto. Powstańcza Warszawa w obiektywie Sylwestra Brauna <Krisa>".

Ostatnim punktem programu, będzie obejście wybranych mogił uczestników Powstania, pochowanych na Cmentarzu Rakowickim, połączone ze wspomnieniami biograficznymi.

4 października, sobota, godz. 15.00

Zbiórka: ul. Batorego 3.

5 października, niedziela, godz. 15.00

Zbiórka: ul. Batorego 3.

Spacer prowadzi pracownik merytoryczny Muzeum AK, Artur Jachna.

Uczestnictwo jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, konieczne jest zgłoszenie udziału pod adresem: pkoziarz@muzeum-ak.pl

Przewidywany czas: 3 godziny.

 


Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności

Więcej na temat:Powstanie Warszawskie