Sztafeta Niezłomnych

Środa, 26 lutego 2014 (06:34)

1 marca przed ministerstwem kultury odbędzie się pikieta przeciwko odrzuceniu przez resort wniosku o dofinansowanie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce - zapowiada "Nasz Dziennik".

Zero punktów dla "Nila"

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odrzuciło wniosek o dofinansowanie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, informuje "Nasz Dziennik". Resort uważa, że nie ma zapotrzebowania na taką placówkę. czytaj więcej

Gazeta pisze, że budowa placówki z dnia na dzień wzbudza coraz większy aplauz społeczny. Wsparcie deklarują zarówno osoby fizyczne jak i instytucje. Ostatnio uczyniła to wpływowa Federacja Stowarzyszeń Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Choć miasto Ostrołęka odwołało się od decyzji komisji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która negatywnie zaopiniowała wniosek o dofinansowanie budowy placówki z tzw. funduszy norweskich, na biurko prezydenta Ostrołęki nie wpłynęła jeszcze żadna odpowiedź w tej sprawie. Dotarła natomiast informacja, że komisja potrzebuje więcej czasu.

Reklama

Główne obchody Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwać będą w Ostrołęce od 1 do 3 marca. Prezydent miasta zapowiada jednak, że na tych trzech dniach się nie skończy; przez cały marzec odbywać się tu będą spotkania z interesującymi ludźmi, podczas których przywoływane będą postaci "ostatnich leśnych".

Artykuł pochodzi z kategorii: Aktualności