• "Muzycy dla Niepodległej"

   Galeria:

   Muzycy dla Niepodległej to projekt, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu sylwetek ponad dwudziestu polskich kompozytorów i muzyków, którzy swoją twórczością, a często także działalnością pozaartystyczną, wspierali w okresie zaborów narodowe dążenia do odzyskania Niepodległości.

   Całość projektu tworzą cztery, wzajemnie uzupełniające się części:

   1. Książka zawierająca biogramy wybranych muzyków, ze szczególnym uwypukleniem ich działalności patriotycznej i roli jaką odegrali na polskiej drodze do Niepodległości.

   2. Wystawa prezentująca sylwetki bohaterów książki, oparta na materiałach w niej zgromadzonych. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 15 października 2018 r. o godzinie 12.00 w dawnym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (wystawa będzie eksponowana przed budynkiem biblioteki od 15 do 27 października 2018 r., wstęp wolny).

   3. Uroczysty koncert utworów muzyków doby rozbiorowej przygotowany przez Instytut Muzyki i Tańca, który odbędzie się 20 października 2018 r. o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, pl. Zamkowy 4.

   4. Strona internetowa www.muzycydlaniepodleglej.pl prezentująca sylwetki i muzykę bohaterów projektu, umożliwiająca w przyszłości dołączenie do niej sylwetek kolejnych muzyków.

   Zdjęcie:

   Michał Ogiński

   Źródło:

   materiały prasowe

  • Oceń zdjęcie z galerii

   Brak ocen Oceń pierwszy!
  • Reklama